Кабінет Міністрів затвердив зміни, які спростять процедуру оформлення паспорта громадянина України

Дата: 16.12.2021 08:48

Уряд України прийняв постанову № 1109 від 01.09.2021 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 4 червня 2014 р. № 289 і від 25 березня 2015 р. № 302», яку було розроблено за ініціативи ДМС України.
Ухвалені зміни передбачають спрощення процедури оформлення паспорта громадянина України і, зокрема, надають можливість:
оформити ID-картку за місцем звернення, у тому числі – особам, які проживають на тимчасово окупованій території України;
оформити ID-картку особам, щодо яких тримання під вартою обрано як запобіжний захід;
оформити ID-картку особам, які виїхали на постійне проживання за кордон;
одночасно з першою ID-карткою оформити реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) для осіб від 14 до 18 років, без необхідності звернення до податкового органу;
оформити ID-картку та одночасно знятися з консульського обліку в закордонній дипломатичній установі (територіальним підрозділом направляється відповідне повідомлення та заява особи).
Крім того:
під час оформлення ID-картки замість документа про присвоєння РНОКПП особа може подати дані про РНОКПП, які внесені до паспорта або свідоцтва про народження, у тому числі в електронній формі (після запровадження технічної можливості у територіальному органі/ територіальному підрозділі ДМС провести перевірку відповідності таких даних у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків);
особи, які звертаються за оформленням паспорта вперше після досягнення 18 років та у яких відсутнє свідоцтво про народження, можуть подати замість нього витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження.
Важливо, що прийнятими змінами також спрощено процедуру встановлення особи (зокрема - для осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України) та збільшено термін зберігання паспорта у разі його неотримання заявником до 3-х років (до внесення змін – 1 рік).
Постанова набирає чинності 2 листопада 2021 року.

Прес-служба ДМС України