Податкові надходження: за 11 місяців 2023 року буковинські платники сплатили 8 млрд 964,1 млн грн податків та 5 млрд 543,9 млн грн єдиного соціального внеску

Дата: 05.12.2023 09:18

Фото без описуНачальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак поінформував громадськість про виконання завдань щодо сплати податкових платежів буковинцями (бізнес – спільнотою та громадянами) впродовж 11 місяців 2023 року.

За його словами  представники буковинського бізнесу і мешканці області сплатили до бюджетів усіх рівнів 8 млрд 964,1 млн грн податків та 5 млрд 543,9 млн грн єдиного соціального внеску. Такі надходження перевищують показники аналогічного періоду минулого року - щодо податкових платежів на 1 млрд 641,9 млн грн, або на 122,4 відсотки, а щодо єдиного соціального внеску то приріст складає понад 807,2 млн грн.

Очільник податкової служби відзначає, попри те, що війни з агресором триває платники області сумлінно відносяться до фінансової підтримки потреб країни та армії.

До загального фонду держбюджету впродовж січня – листопаду 2023 року надійшло понад 3 млрд 323,9 млн грн податкових зобов’язань , а це перевищує минулорічні надходження майже на 861,6 млн грн.

Стосовно надходжень до місцевих бюджетів області, то місцеві бюджети  отримали майже 5 млрд 640,3 млн грн податкових платежів. Згідно аналізу , спостерігається приріст на 780,3 млн грн до показників минулого року.

В розрізі основних платежів до державного бюджету найбільшу частку складають: податок на додану вартість  - понад 975,0 млн грн; податок на доходи фізичних осіб – 1млрд 161,4 млн грн; військовий податок 368,1 млн грн та 408,9 млн грн податок на прибуток.

Серед надходжень до місцевих бюджетів понад 70,3 відсотків складає податок на доходи фізичних осіб – понад 3 млрд 964,8 млн грн. Суб’єкти малого підприємництва «спрощенці» сплатили 738,5 млн грн єдиного податку. Землевласники та землекористувачі забезпечили місцевим бюджетам понад 492,0 млн грн плати за землю та оренду.