Безпека під час святкування різдвяно-новорічних свят

Дата: 26.12.2023 08:28

Для того, щоб зимові свята пройшли безпечно та без будь-яких надзвичайних подій, необхідно дотримуватись елементарних правил пожежної безпеки. Статистика свідчить про те, що у період Різдвяних та новорічних свят значно зростає кількість пожеж, а також випадків травмування людей, спричинених неправильною експлуатацією піротехнічних виробів та електрогірлянд низької якості, або ж взагалі несертифікованих. Для того, щоб запобігти нещасним випадкам та не зіпсувати свята, фахівці ДСНС закликають до дотримання основних правил встановлення головного новорічного атрибута — прикрашеної ялинки.

Зокрема, зелену красуню необхідно встановлювати лише на стійкій основі так, щоб гілки не торкалися до стін і стелі, а також були на безпечній відстані від електроприладів. Щодо використання піротехнічних засобів, то рятувальники наголошують, що купувати необхідно лише сертифіковані вироби, перевіривши упаковку на відсутність дефектів. Водночас, в умовах збройної агресії російської федерації, фахівці ДСНС рекомендують не використовувати хлопавки чи салюти. Варто пам’ятати, що достатньо лише одного несправного обігрівача поряд, неякісної електрогірлянди або старого подовжувача - і свято завершиться трагедією. А все через ігнорування правил пожежної безпеки.

Дотримуйтесь простих правил і новорічні свята, щоб  ваші свята пройшли безпечно та незабутньо!

Відділ запобігання надзвичайним

ситуаціям Чернівецького РУ