Служба зайнятості пропонує навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни

Дата: 27.02.2024 16:15

З поміж 95 сучасних професій та 365 освітніх програм в закладах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ)  можуть обрати учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни.

Звертаємо увагу, в Україні триває експериментальний проєкт для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Ці люди завдяки службі зайнятості можуть безкоштовно здобути новий фах, пройти перепідготовку або підвищити рівень кваліфікації, у тому числі на курсах цільового призначення. При цьому професійне навчання для осіб з інвалідністю внаслідок війни організовується згідно з рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії.

Навчання проводиться для підтримання конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, задоволення поточної та перспективної потреби в кадрах, залучення учасників експерименту до самозайнятості або ведення ними підприємницької діяльності з урахуванням їхніх побажань, потреб і можливостей.

Для проходження професійного навчання ветеран або особа з інвалідністю внаслідок війни подає до служби зайнятості:

– заяву за встановленою формою;

– документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України або спеціальний статус особи;

– посвідчення учасника бойових дій або посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни;

– документ про професійну (професійно-технічну) чи фахову передвищу, чи вищу освіту, атестат або дублікати таких документів, або єДокумент про освіту (за наявності);

– документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;

– особи з інвалідністю внаслідок війни подають також копію довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією та індивідуальну програму реабілітації.

Особа, що має намір навчатися, самостійно обирає фах або програму підвищення кваліфікації, а також місце професійного навчання із переліку закладів освіти, що сформований Державним центром зайнятості.

Більше інформації на сайті Державного центру зайнятості  https://is.gd/nAezlC

З питань професійного навчання необхідно звертатися до фахівців Чернівецького обласного центру зайнятості за телефоном  0372-950-211