Зведений бюджет отримав від буковинських платників 5 млрд 530,2 млн грн податкових платежів та 3 млрд 268,8 млн грн ЄСВ

Дата: 04.07.2024 08:30

Фото без опису

За підсумками роботи податкового відомства Чернівецької області впродовж першого півріччя 2024 року до бюджетів усіх рівнів платниками сплачено понад 5 млрд 530,2 млн грн  податкових платежів. Забезпечено зростання обсягів надходжень у порівнянні з 2023 роком на 1 млрд 775,5 млн грн - про це інформує в.о. начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Теодозія Чернецька .

За її словами сумлінність платників та цілеспрямована податкова політика на зниження податкових ризиків до мінімального рівня у всіх сферах оподаткування сприяли виконанню прогнозованих показників.

Надходження до державного бюджету у першому півріччі 2024 року складають 2 млрд 742,2 млн грн. Порівняно з аналогічним періодом 2023 року додатково надійшло 1 млрд 251,0 млн грн .

У розрізі платежів , основна частка надходжень - це податок на додану вартість , якого сплачено понад 730,3 млн грн. Виконання планових показників на 112,0 відсотків. Минулорічні надходження перевищено на 319,4 млн. грн.

Серед визначальних платежів також податок на доходи фізичних осіб – 724,0 млн грн,  податок на прибуток – понад 288,0 млн грн.  та військовий збір – понад 216,8 млн грн.

Щодо сплати податків до місцевих бюджетів області – продовжує Теодозія Юріївна – то впродовж першого півріччя 2024 року надійшло понад 2 млрд 788,1 млн грн. До минулого року приріст перевищує 524,5 млн грн.

Серед незмінних лідерів у наповненні місцевих бюджетів, залишається податок на доходи фізичних осіб – понад 1млрд 761,9 млн грн. Це на 314,3 млн грн, або 21,7 відсотків більше ніж торік. Також, позитивна динаміка надходжень і щодо інших місцевих податків. Спрощенці сплатили майже 493,0 млн грн єдиного податку (+121,6 млн грн). Від землевласників та землекористувачів надійшло 263,1 млн грн плати за землю (+33,6 млн грн).

Також за звітний період надійшло 3 млрд 268,8 млн грн єдиного соціального внеску на загальнодержавне страхування.