Старі Бросківці

Коротка історична довідка села Старі Бросківці

Перша документальна згадка про Бросківці належить  20 вересня 1617 року.

Назву  село отримало від наявності багато чисельних боліт, де множилися жаби (жаба в перекладі з молдавської означає «броаске»)

В давні часи, до австрійської держави, було тільки одне село Бросківці.

09 березня 1889 року Францом Йосипом був виданий Закон для  герцогства Буковини, згідно якого  кадастрова громада Бросківці ділиться на дві самостійні громади під назвою Старі Бросківці (Векь) і Нові Бросківці- (Ной).

За часів свого існування село пройшло через різні історичні перепитії. Особливий слід залишило поневолення молдавських господарств автро-угорських феодалів і румунських бояр. Чимало легенд, розповідей про горе і радість жителів села живуть і сьогодні серед його мешканців.

Територія села Старих Бросківців до панування  Стефана Великого  була пусткою (1957 р.)  і велика її частина була покрита буковим лісом. Штефан Воєвода тут вів війну з поляками. турками і розбив їх якраз тут. У цих лісах, після поразки вони заснували свій табір в тій частині, яка називається нині «Тобористя». Цього року важкі бої були на місці хутора Заріжжя, тобто велика   різня там була. З того часу цей хутір у селі називається Заріжжя .

Село розташоване у південно-західній частині області  на горбистих і лісистих  місцях, розчленоване ярами і балками та розділене на кути: Новосілка, Поляна, Черешенька, Лази, Новий Зруб, Старий Зруб, Крива , Штульбанка, Ліс, Заріжжя, Урвана, Тоборище  і межує на півдні з м.Сторожинець, на заході – з с.Нові Бросківці, на півночі – з с. Бобівці, на сході – з с.Кам»яна.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­

Загальна територія села  - 3672,4 га

Загальна кількість  дворів  -  975

Кількість населення –  2 412 чол.